KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13051054
nr 1305 1054
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Etsningar, 3 st, "Flugsvamp I", "Fiske", "Man på bord". Kolorerade. Signerade och numrerade 4/100, EA respektive 13/100. Oramade lösa blad. Bladets mått: 27,5x21,5 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 februari 2020
kl 19:27:02
30/1 18:54:06
1.000 kr
31/1 15:51:00
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander